III edycja

Projekt „Potrafię – pracuję. Realizacja przysposabianie do pracy na terenie Domu Pomocy Społecznej”

Jesień obfituje w ważne wydarzenia w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy.  W ramach praktyk wspomaganych została otwarta trzecia edycja projektu „Potrafię – pracuję. Realizacja przysposabianie do pracy na terenie DPS”

W obecności społeczności szkolnej zostało podpisane Porozumienie stron uczestników i realizatorów projektu. Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka reprezentowany był przez Dyrektora szkoły Panią Katarzynę Koclęgę.  Pani Dyrektor  Jadwiga Janus występowała w imieniu Domu Pomocy Społecznej.

Celem głównym projektu jest tworzenie warunków do zapoznania się z różnymi rodzajami stanowisk pracy, czynnościami pracy i ich wytworami oraz dokonywania samooceny własnych umiejętności i możliwości. Organizacja praktyk wspomaganych na terenie DPS oraz praca na indywidualnie dobranych stanowiskach przy wsparciu nauczycieli, pełniących rolę trenerów pracy, jest odpowiedzią na potrzeby młodzieży u progu dorosłego życia. Właściwa aktywizacja społeczna i zawodowa są warunkiem koniecznym do osiągnięcia samodzielności i sukcesu w życiu osobistym.

W obecności koordynatorów projektu uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy  podpisali swoje umowy – porozumienia o współpracy.  Młodzież odbyła także pierwsze szkolenie BHP i pełna entuzjazmu jest gotowa do podjęcia pracy.

Również i tegorocznej edycji projektu towarzyszy całoroczny konkurs „Najlepszy Pracownik Roku”. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników projektu.

Aleksandra Grabiec