Lekcja teatralna w Teatrze Śląskim

W dniu 14 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły wybrali się na teatralną lekcję w Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Była to niezwykle interesująca  alternatywa edukacyjna dla uczniów pragnących odkrywać i realizować pasje poprzez działania artystyczne. Podczas teatralnej lekcji uczestnicy poznali m.in. teatr zza kulis (wizyta w magazynie, aktorskiej garderobie, oglądanie trzech scen, teatralnej maszynerii, dekoracji czy orkiestronu). Uczniowie bardzo dokładnie zapoznali się ze specyfiką poszczególnych zawodów teatralnych. Pani Renata Janiszewska – koordynatorka projektu w interesujący sposób opowiedziała, co robi inspicjent, ile trwa charakteryzacja aktora, kto produkuje teatralne niebo, czy istnieje słynna budka suflera?. Taka forma zajęć okazała się bardzo ciekawa dla naszych uczniów. Przedstawione informacje na temat przygotować spektaklu czy pracy aktora zapadły nam w pamięć lepiej niż niejeden wykład z historii teatru. Organizatorem wycieczki była p. M.Warcaba. Opiekunami: p. A.Raczyńska i p. Ł.Biesiadecki.