Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

W dniach 26-28 luty w naszej szkole po raz kolejny odbyły się zmagania językowe z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Pierwszy dzień upłynął pod hasłem DZIEŃ BEZ WULGARYZMÓW. Zadaniem uczniów było ułożenie hasła dotyczącego nie używania wulgaryzmów. Ogłoszono również konkurs na najlepszą klasę, która w tym dniu nie będzie używała brzydkich słów. Dodatkowo przy wejściu do szkoły została przygotowana tablica, na której uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły wpisywali ładne słowa i wyrażenia. W drugim dniu uczniowie starszych klas mieli szansę zmierzyć się z zadaniami polonistycznymi w szkolnym pokoju zagadek tzw. Escape Room. Uczniowie wraz z nauczycielem zostali zamknięci w sali lekcyjnej, w której ukryto różne zagadki. Ich zadaniem było odnajdywanie zagadek, rozwiązywanie ich, następnie znalezienie klucza i wydostanie się na zewnątrz. Trzeciego dnia nastąpiło podsumowanie wszystkich zmagań językowych, zliczenie punktów, wybór najlepszej drużyny oraz rozdanie nagród i dyplomów. W tych dniach uczniowie naszej szkoły wykazali się wzorową postawą i zaangażowaniem we wszystkie przygotowane zadania. Organizatorami imprezy były: p. Beata Menżyk oraz p. Monika Warcaba.