Podsumowanie Miesiąca Greckiego

W naszej szkole odbyło się podsumowanie Miesiąca Greckiego, który trwał przez cały kwiecień. Każda klasa miała wyznaczone zadania do wykonania dotyczące różnych ciekawostek i informacji związanych z Grecją. Na dzisiejszej imprezie uczniowie całej naszej społeczności musieli jeszcze wykazać się ze znajomości mitologii greckiej - sami wybrali sobie boginię lub boga, przygotowali strój i przebrali wytypowaną przez klasę osobę, która zaprezentowała się podczas pokazu mody. Kolejnym wyzwaniem było zatańczenie najpopularniejszego tańca greckiego - potocznie zwanego Zorbą. Na koniec imprezy wszyscy obecni mogli degustować typowe, greckie potrawy: tzatziki, pierożki z serem feta i sałatkę grecką.
Komisja Europejsko-Gospodarcza szkolnego Sejmiku pod opieką p. Joli Skorek i p. Kasi Szeji - bardzo dziękuje wszystkim uczniom i wychowawcom za zaangażowanie, współpracę  i wspólną zabawę. Wielkie podziękowania dla p. Zosi Filewicz oraz dla p. Marzenki Smalcerz za intensywne przygotowanie uczniów do tańca "Zorby". Gratulujemy zwycięzcom: klasie 2d SP, klasie 1a Gim. oraz klasie: 2a ZSZ i 3B SPP. Otrzymali oni tytuł: "Znawcy Grecji". Już wkrótce zapraszamy w podróż do kolejnego miasta europejskiego - do Czech.