Szkolne spotkanie z legendą II

Spotkanie z legendą II

W dniu 15. grudnia 2015 r. odbyło się kolejne „Spotkanie z legendą”. Uczniowie klas szkoły podstawowej mieli okazję poznać sekret wypieku toruńskich pierników.  Spotkanie prowadziła Wiedźma Korzenna i Mistrz Piekarski, którzy „ przybyli” prosto z Toruńskiego Muzeum Piernika z prawdziwymi toruńskimi piernikami. Opowiedzieli o przyprawach, dzięki którym ciasto piernikowe ma  niezwykły i niepowtarzalny smak. Potem wszyscy uczestnicy spotkania  przygotowali ciasto na pierniki wg sprawdzonego przepisu.  Pierniki będą wyjątkową dekoracją szkolnej choinki i nie tylko, bo największe i najciekawsze zostaną nagrodzone w konkursie.

Dziękujemy kustoszowi Muzeum Piernika w Toruniu za przekazanie oryginalnych toruńskich pierników, które były atrakcją Spotkania z legendą.