Rocznica Odzyskania Niepodległości

„Czerwień to miłość, biel - serce czyste. Piękne są nasze barwy ojczyste” pod takim hasłem dnia 10 listopada 2020 roku w naszej szkole uczczono 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na grupy, aby wziąć udział w zmaganiach historycznych z wykorzystaniem pokazu multimedialnego. W przystępny i obrazowy sposób przypomnieli sobie czasy, kiedy to przez 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o wolną i niepodległą Polskę. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu oglądała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii. Potem przystąpiła do rozwiązywania przeróżnych zadań i łamigłówek, aby utrwalić podstawowe wiadomości o swojej ojczyźnie, a także dowiedziała się czegoś więcej o kraju, w którym żyje. W tym dniu wszyscy uczniowie i nauczyciele wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i punktualnie o godzinie 11.11 odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Organizatorkami akcji były: pani Agnieszka Zawadzka i pani Monika Warcaba.